r.

XVI Barbórkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej - Finał

Finałowym rywalem drużyny Powiatowego Urzędu Pracy była ekipa Wojskowych Zakładów Mechanicznych, która do finału dotarła bez straty gola. Zadanie stojące przed piłkarzami PUP było tym trudniejsze, że do meczu przystąpili bez Pawła Szarka oraz pauzującego za czerwoną kartkę Romana Bańczyka. Z jednym tylko, w dodatku kontuzjowanym zmiennikiem urzędnicy nie byli faworytami finałowej rozgrywki.

Początek jednak szybko zweryfikował oczekiwania kibiców. Już po pięciu minutach PUP prowadził 3:0 po dwóch golach Marcina Krzyśka i jednym golu Sebastiana Stachowiaka-Walczaka. Piłkarze WZM w tym momencie wykorzystali jedyną przysługującą im przerwę na żądanie i starali się uspokoić i uporządkować grę. Po kilku minutach WZM zdobyły swą pierwszą bramkę, ale na przerwę drużyny schodziły przy stanie 4:1 dla PUP, po kolejnym trafieniu Marcina Krzyśka.

W drugiej połowie coraz bardziej zmęczeni gracze PUP desperacko bronili prowadzenia. Piłkarze WZM dwa razy zdołali jednak pokonać bramkarza Powiatowego Urzędu Pracy i doprowadzili do stanu 4:3 dla pracowników PUP. Ostatnie minuty to nieustanny napór WZM, jednak wynik meczu nie uległ już zmianie. Po raz pierwszy w historii barbórkowych zmagań zwycięzcą turnieju została drużyna Powiatowego Urzędu Pracy!

7. Straż Miejska Siemianowice Śląskie
8. MINOVA EKOCHEM S.A. Siemianowice Śląskie