r.

Edukacja i praca miarą rozwoju społeczno-zawodowego Romów

Celem projektu jest zwiększenie integracji społecznej oraz aktywizacji zawodowej członków społeczności romskiej w zakresie:
• edukacji
• zdrowia
• zatrudnienia

Każdy uczestnik, który będzie chciał podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i zdobyć pracę, weźmie udział w zaplanowanych działaniach, które pomogą osiągnąć ten cel:
• doradztwie prowadzonym przez specjalistów: psychologów i doradców zawodowych;
• szkoleniach zawodowych, realizowanych przez Ośrodek Szkolenia BIAŁECKI Sp. z o.o.
• szkoleniach, które podniosą umiejętność samodzielnego poszukiwania pracy
• pośrednictwie pracy

Każdy, kto będzie zainteresowany uzyskaniem kwalifikacji w zakresie pomocy medycznej może wziąć udział w certyfikowanym szkoleniu „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”.

W projekcie mogą wziąć udział zarówno osoby bezrobotne, które chcą uzyskać kwalifikacje i zdobyć pracę, jak i te, które już pracują, ale chciałyby zmienić lub podnieść kwalifikacje i zdobyć lepszą pracę. Uczestnikami mogą być także pełnoletni uczniowie oraz studenci, którzy uważają, że zdobyte w projekcie umiejętności będą mogli wykorzystać w przyszłości.
Zapraszamy też osoby, które mają talent organizatorski i chciałyby pracować na rzecz rozwoju społeczności romskiej w różnych organizacjach i stowarzyszeniach. Dla nich przygotowaliśmy warsztaty, na których dowiedzą się, jak pomagać Romom w poszukiwaniu pracy, jak rozwiązywać problemy własnej społeczności i integrować się z otoczeniem, aby podnieść poziom życia Romów.

Projekt, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki:

Priorytet I „Zatrudnienie i integracja społeczna”
Działanie 1.3 „Ogólnopolskie programy integracji i aktywizacji zawodowej”
Poddziałanie 1.3.1 „Projekty na rzecz społeczności romskiej” na terenie województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego w terminie od 1 czerwca 2012 roku do 30 listopada 2013 roku.

Adres strony internetowej projektu:
www.bialecki.pl/kursy,edukacja-i-praca-miara-rozwoju-spoleczno-zawodowego-romow,42,518.html


JĘZYK MIGOWY W URZĘDZIE

Od 01 kwietnia 2012 r., czyli z dniem wejścia w życie ustawy z 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U.2011, nr 209, poz.1234) osoba doświadczająca trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się (zwana osobą uprawnioną) będzie miała prawo do:
• skorzystania z usług tłumacza języka migowego,
• załatwienia sprawy przy pomocy osoby przybranej,
• kontaktu z urzędem za pośrednictwem narzędzi współczesnej komunikacji.

Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich uprzejmie informuje, iż zatrudnia pracowników, którzy posługują się językiem migowym.

Osoby uprawnione, chcące zasięgnąć informacji prosimy o kontakt (pisemnie, faksem, pocztą elektroniczną) lub przy pomocy osoby przybranej - co najmniej 3 dni robocze przed zamierzonym terminem załatwienia sprawy. Prosimy zaznaczyć również zakres pytań. Wyjątkiem są sytuacje nagłe.

faks: 32 765-29-40
e-mail: kancelaria@pup.siemianowice.pl lub l.stanczyk@pup.siemianowice.pl


Poradnictwo zawodowe - Szukasz pracy? Wejdź! Nie zwlekaj!


Informacja dla osób w wieku 45 lat i powyżej.

Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich informuje że od dnia 1 lutego 2009r. pracownicy oraz osoby wykonujące inną pracę zarobkową w wieku 45 lat i powyżej zainteresowane uzyskaniem skierowania na bezpłatne szkolenia zawodowe lub podjęciem studiów podyplomowych (w przypadku osób posiadających wykształcenie wyższe) , powinny zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy właściwym ze względu na miejsce zamieszkania, jako osoby poszukujące pracy oraz wyrazić chęć uczestnictwa w konkretnym szkoleniu zawodowym lub studiach podyplomowych.

(art. 43 ust. 3 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, tekst jednolity Dz. U z 2008r. nr 69 poz. 415 z późn. zm.).


Delegacja z Santa Cruz i Grazu

"Buenos dias" - tak powitała dzisiaj wkraczających do Powiatowego Urzędu Pracy gości dyrektor Hanna Becker - siemianowicką placówkę odwiedzili reprezentanci Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju z Santa Cruz oraz BIT Schulungscenter z Grazu.
więcej


Plan szkoleń finansowanych z EFS na rok 2009 - pobierz

Międzynarodowa konferencja pt. "Projekty i partnerstwa społeczne - szansą XXI wieku"

W dniach 29.05 - 30.05.2007 roku w Centrum Konferencyjno-Bankietowym "U Ostrowskich", Siemianowice Śląskie, odbyła się międzynarodowa konferencja, podsumowująca projekt "Punkty Pomocy Koleżeńskiej".

Projekt był realizowany w ramach Działania 1.5 Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich wspólnie przez 11 partnerów: Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich, który jest liderem projektu, Powiatowe Urzędy Pracy w Bytomiu, Chorzowie, Jaworznie, Katowicach, Mikołowie, Piekarach Śl., Rudzie Śl., Świętochłowicach i Zabrzu oraz Instytut Współpracy i Partnerstwa Lokalnego.

Projekt "Punkty Pomocy Koleżeńskiej" powstał jako inicjatywa Paktu na Rzecz Zatrudnienia, podpisanego 5 września 2003 r. w Siemianowicach Śląskich.

Ideą projektu było funkcjonowanie w wymienionych miastach 39 Punktów Pomocy Koleżeńskiej, w których na przestrzeni 18 miesięcy znalazły zatrudnienie łącznie 273 osoby bezrobotne. Ich zadaniem było udzielanie informacji na temat ofert pracy, szkoleń i świadczeń oraz pomoc koleżeńska dla innych osób bezrobotnych i poszukujących pracy.


XIV Barbórkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej

W dniach 04.12- 08.12.2006 r. odbędzie się XIV Barbórkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Grup Zawodowych. Po raz kolejny udział w turnieju weźmie drużyna Powiatowego Urzędu Pracy w Siemianowicach Śląskich. W poprzedniej edycji turnieju zwyciężyła drużyna nauczycieli, zaraz za nią uplasował się zespół Urzędu Pracy. Turniej rozegrany zostanie w hali Kompleksu Sportowego "Michał". Serdecznie zapraszamy.
więcej



Przedstawienie Samorządowej Elektronicznej Platformy Informacyjnej

W środę 12 kwietnia 2006 roku o godzinie 11.00 podczas konferencji w Domu Technika "Zameczek" w Siemianowicach Śląskich przy ulicy Oświęcimskiej 1 przedstawiona została Samorządowa Elektroniczna Platforma Informacyjna.
więcej


Drugie spotkanie Forum w Wiedniu - Międzynarodowe Targi Partnerstwa

Podpisany w Siemianowicach Śląskich 5.09.2003 Pakt na Rzecz Zatrudnienia gościł na Międzynarodowych Targach Partnerstwa w Wiedniu. Targi trwały trzy dni, od 13 do 15 lutego 2006.
więcej


XIII Barbórkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej

W dniach 28.11 - 02.12.2005 r. odbędzie się XIII Barbórkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Grup Zawodowych. Po raz pierwszy w turnieju weźmie udział drużyna Powiatowego Urzędu Pracy w Siemianowicach Śląskich. Wszystkie mecze rozgrywane będą w hali Kompleksu Sportowego "Michał".
więcej


1770 OSÓB OBJĘTYCH PROGRAMAMI "DEBIUTANT" I "REAKTYWACJA"

W ramach rozpoczętych w styczniu 2004 programów "Debiutant - wprowadzenie bezrobotnej młodzieży na rynek pracy" oraz "Reaktywacja - powrót na rynek pracy osób długotrwale bezrobotnych" pomogliśmy 856 bezrobotnym w wieku 18-24 lata i absolwentom oraz 914 bezrobotnym powyżej 25 roku życia, w tym 349 pozostającym bez pracy powyżej 12 miesięcy.
więcej


W SIEMIANOWICACH POWSTANIE 6 PUNKTÓW POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ

273 bezrobotnych z wyższym i średnim wykształceniem, pozostających bez zatrudnienia powyżej 2 lat poprowadzi Punkty Pomocy Koleżeńskiej na terenie 10 miast Śląska. Z ich pomocy skorzystają inne osoby bezrobotne...
więcej


NOWE PROJEKTY DLA NASZYCH BEZROBOTNYCH

"Idź przebojem" - projekt skierowany do młodzieży wkraczającej na rynek pracy oraz "Zielone światło" - dla osób bezrobotnych powyżej 25 roku życia oraz długotrwale bezrobotnych obejmą łącznie 1736 bezrobotnych. Oba projekty będą realizowane do czerwca 2006 roku.
więcej


Biuletyn Informacji Publicznej PUP Siemianowice Śląskie EURES - Europejskie Służby Zatrudnienia Pakt Na Rzecz Zatrudnienia Punkt Pomocy Koleżeńskiej